Aranżacja łazienki – jak wybierać meble?

Udany projekt łazienki to nie tylko dobrze dobrana umywalka, kabina prysznicowa czy kolorystyka, ale również funkcjonalność. Właśnie dlatego warto w takim pomieszczeniu wygospodarować nieco przestrzeni na przechowywanie ręczników, kosmetyków, detergentów, czy niezbędnych drobiazgów. W małej łazience zadanie to może być szczególnie trudne, jednak duży wybór mebli sprawia, że z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Wybierając meble do łazienki warto więc wziąć pod uwagę funkcjonalność. W przestronnych wnętrzach można pozwolić sobie na nieco większą dowolność, jednak przy ograniczonej przestrzeni warto pomyśleć o rozwiązaniach projektowanych właśnie do takich wnętrz. Jeśli łazienka jest naprawdę mała, dobrym rozwiązaniem może okazać się podwieszana szafka pod umywalkę – zajmuje niewiele miejsca, a pozwoli stworzyć przestrzeń na przechowywanie.

Ważną kwestią podczas wybierania mebli jest tez wystrój pomieszczenia. Nowoczesna łazienka dobrze prezentować się będzie z meblami o prostej formie, takimi jak np. na https://mo.design/category/lazienka/. W aranżacjach rustykalnych lub prowansalskich pięknie wyglądają meble celowo postarzane, zaś w aranżacjach glamour warto zadbać o dekoracyjne meble doskonale wpisujące się w ten styl.

Oczywiście ważne jest też dopasowanie pod względem kolorystycznym do innych elementów wykończeniowych. Dobrze dobrane szafki, regały czy półki doskonale uzupełnią płytki do łazienki pod względem kolorystycznym i stworzą spójną, elegancką całość.