Osoby zagrożone zakrzepicą

Trzeba przyznać, że zagrożone zakrzepicą są osoby w praktycznie każdym wieku. Oczywiście zagrożone wystąpieniem zakrzepicy są przede wszystkim osoby w starszym wieku, ale też osoby zupełnie młode. W przypadku osób starszych zagrożenie zakrzepicą wynika z tego, że posiadają one już mało wytrzymałe żyły i częste problemy z ciśnieniem, a poza tym bardzo często przyjmują takie leki, które mogą hamować przepływ krwi przez żyły.

Wobec tego w ich żyłach mogą występować z zakrzepicy, które z czasem mogą doprowadzić nawet do zamknięcia się żył oraz ich zupełnego zablokowania, a wówczas osoba dotknięta zakrzepicą będzie miała spore problemy z chodzeniem. Towarzyszyć temu mogą bóle i zawroty głowy oraz nudności i wymioty. Wszystko zależy od tego, jak poważnego rodzaju zakrzepica posiadana jest przez konkretną osobę.

Jednak problem zakrzepicy (https://www.zakrzepica24.pl/) dotyka także ludzi młodych. Dzieje się tak wówczas, gdy prowadzą one siedzący tryb życia i brakuje im ruchu. Poza tym wiele osób młodych jest obciążonych różnego rodzaju chorobami dziedzicznymi, które sprawiają, że są one bardziej narażone na powstawanie u nich zakrzepów. Mogą one także przyjmować tego rodzaju leki, które sprzyjają powstawaniu zakrzepów i sprawiają, że cały układ żylny młodej osoby zaczyna źle funkcjonować. Taki problem dotyka zwłaszcza osób, które bez żadnej z lekarzem sięgają po leki, których nadużywanie może prowadzić do powstawania w żyłach zakrzepów. Na szczęście osoby młode są bardzo podatne na zastosowane u nich leczenie zakrzepicy.