Potrzebujesz franków? To może być korzystny czas na ich zakup

Frank szwajcarski to jedna z najbardziej cenionych obecnie walut. Jeszcze dziesięć lat temu wyglądało to nieco inaczej, o czym dobrze pamiętają ci, którzy zaciągnęli kredyty w tej walucie. W czasie kryzysu w strefie euro frank okazał się mocną i stabilną walutą, co poskutkowało znacznym wzrostem jego ceny, która utrzymuje się do dzisiaj.

W ostatnim czasie kurs za franka szwajcarskiego ulega pewnym, nieznacznym oczywiście, wahaniom. Może to być dobry czas na zakup pieniędzy w szwajcarskiej walucie. Na stronie https://www.walutomat.pl/kursy-walut/chf-pln/ możemy śledzić zmiany ceny za jednego franka. Na podstawie zamieszczonego tam wykresu widzimy, że jego kurs w ostatnich miesiącach ulega pewnym zmianom. Mogły skorzystać na tym osoby spłacające frankowe kredyty. Różnica nawet 12 groszy przy zakupie jednego franka pewno jest już odczuwalna, kiedy musimy zakupić większe jego ilości.

Rozsądnym rozwiązaniem będzie skorzystanie z kantorów internetowych lub społecznościowej platformy wymiany walut, gdzie sami możemy ustalić interesujący nas kurs. Jest to znany już od kilku lat sposób na oszczędzanie przy zakupie określonej waluty. Jeśli konkretnego dnia kurs za franka będzie znacząco niższy, mamy możliwość natychmiastowej reakcji i wymiany złotówek na szwajcarską walutę. Cała transakcja jest bardzo bezpieczna i trwa zaledwie kilka minut. Oszczędzamy również na spreadzie, gdyż prowizja w kantorach internetowych jest znacznie niższa nawet od tej, jaką proponują nam ich tradycyjne odpowiedniki.